logotyp
Podziel się Wykop Zaćwierkaj

Podziel się Wykop Zaćwierkaj 

To może być pocztówka z wakacji, bajka dla wnuka, lista zakupów, która niepostrzeżenie zmienia się w wiersz, historia zapisana na odwrocie starej fotografii. Wystarczy się odważyć – poszukać inspiracji w domowym archiwum, przejrzeć ulubioną książkę z baśniami, wyciągnąć z szuflady pierścionek prababki, przypomnieć sobie pierwszą pralkę, wystaną w długiej kolejce i przywiezioną do domu autobusem.

Bo pisanie to sposób na opowiedzenie komuś ważnej dla nas historii, rozpoczęcie rozmowy, zatrzymanie na chwilę uciekającego czasu.

Dlatego w kilkunastu miastach w całej Polsce postanowiliśmy zorganizować warsztaty twórczego pisania i zaprosić na nie osoby powyżej 60. roku życia. W czasie spotkań będziemy szlifować swoje umiejętności, rozwijać wyobraźnię, dzielić się doświadczeniami, rozmawiać o książkach i czerpać przyjemność z tworzenia własnych opowieści. Uczestnicy projektu będą też mogli spróbować swoich sił w konkursie literackim – prace oceni jury, które przyzna nagrody.

Zachęcamy do udziału w wybranych spotkaniach warsztatowych, wspierania nas w ich organizowaniu i promowaniu inicjatywy.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020